Y-BOX

Jak sama nazwa wskazuje, to pudełko do którego można wrzucać pytania i co najlepsze wyskakują z niego odpowiedzi. To oczywiście duże uproszczenie, bo tak na prawdę Y-Box to platforma informatyczna wspierająca rozwój organizacji i w organizacji. Wszechnica UJ oraz Interia.pl w ramach projektu „Organizacja ucząca się 2.0.” przygotowali znakomite narzędzie pomagające usystematyzować i przede wszystkim zatrzymać wiedzę w organizacji.

Y-Box składa się z czterech podstawowych elementów. Baza wiedzy to tylko jedna z bardzo przydatnych funkcji – pracownicy dzielą się wiedzą, dokumentami bądź przygotowanymi przez nich rozwiązaniami. Wszystko w jednym miejscu bez konieczności tracenia czasu na poszukiwania odpowiedzi i najbardziej aktualnych wersji dokumentów.

Dla mnie jednak najciekawsza funkcja to ta społecznościowa, znakomicie dopasowująca się do potrzeb pokolenia Y. Narzędzie to wspiera komunikację, zaangażowanie pracowników, ułatwia dostęp do ciekawych rozwiązań, a przede wszystkim zachęca do dzielenia się wiedzą w organizacji. Bezcenne w wielu organizacjach.

Więcej informacji na: www.y-box.pl